Glass Color Koszalin

Glass Color jest producentem szklanych ozdób choinkowych, ręcznie dmuchanych, formowanych i dekorowanych. Zakład produkuje ręcznie malowane bombki różnej wielkości, a także ozdoby o różnorodnych kształtach. Oferujemy bombki dekorowane według własnych oryginalnych wzorów, jak również wykonujemy wzory zaproponowane przez klienta.

Nasze wyroby charakteryzują się wysoką jakością oraz korzystną ceną. Produkty naszej firmy cieszą się dużą popularnością, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Posiadamy atesty wyrobów rękodzieła artystycznego. Wszystkie bombki są wykonane przez doświadczonych rzemieślników artystów. Produkujemy również bombki reklamowe z logo firm oraz bombki okolicznościowe.

CZY WIESZ, ŻE …
Bombki na świecie produkowane są od 1847 roku.
Pierwsze bombki zostały po raz pierwszy wykonane w Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera. Zgodnie z przesłaniem, rozpoczął on tworzenie szklanych wydmuszek do udekorowania choinki, gdyż nie stać go było na typowe wówczas dekoracje czyli orzechy, jabłka czy cukierki.
Bombka (w niektórych regionach Polski bańka) to ozdoba choinkowa wykonana z cienkiego szkła. Bombki często są ręcznie malowane i posrebrzane od wewnątrz.